Respektovaný politolog G.Sartori si v knize klade otázku, do jaké míry se může pluralitní společnost otevřít „kulturním nepřátelům“, kteří ji z podstaty odmítají, aniž by se sama dezintegrovala.
Dokořán
Francouzský filozof a sociolog se v tomto svém eseji zaměřil na dějiny a kulturní význam luxusu. Všímá si nejen jeho proměn a sociální role, ale pozornost věnuje i rozdílům mezi mužským a ženským přepychem, otázkám práva na luxus apod.
Prostor
P.Karásek: Komparace obměny politických elit v parlamentech střední a západní Evropy v letech 1993-2003
P.Dočekalová: Norská strana pokroku: Součást stranické rodiny extrémní pravice?
P.Kaniok: Euroskepticismus a Evropský parlament
K.Zetocha: Kontrola zpravodajských služeb v nových demokraciích: případová studie ČR
Anotace - Knihy - Antonín Mokrejš: Veřejnost: skutečnost - iluze - fikce
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Antonín Mokrejš: Veřejnost: skutečnost - iluze - fikce
Fenomenologicky orientovaná práce z oboru filosofie politiky, která chápe politický život konkrétního společenství jako proces, v jehož průběhu dané společenství organizuje hospodaření se všemi svými silami i zdroji, duchovními i hmotnými. V základu politického života se evidentně nacházejí důležité duchovní zkušenosti a postoje daného společenství, které však nebývají vždy věrohodně rozpoznávány a to zřetelně deformuje dobrý a úspěšný chod společenství. Důležité téma politického života pak reprezentuje veřejnost jako terén, ve kterém se odehrává a rozvíjí vše, co je, může být a mělo by být sdíleno jako společné, tedy zejména společná situace, společná naděje a společná řeč.
Triton