Aneb Esej o rozkladu amerického systému. Americké impérium přestane existovat. Svět je příliš velký, rozdílný a dynamický na to, aby akceptoval převahu jediné mocnosti. Rozbor sil, které přetvářejí planetu nepotvrzuje vizi nezranitelnosti Ameriky. Emmanuel Todd nastiňuje reálný obraz obrovského národa, jehož moc byla nepopíratelná, ale jehož úpadek se zdá být nezvratitelný. Spojené státy byly pro světovou rovnováhu nepostradatelné. Dnes však nemohou udržet vlastní životní úroveň bez pomoci ostatních států.
Computer Press
Kniha vyvrací tradičně zastávaný názor, že celibát je převážně náboženský pojem, který se světského života dotýká pouze okrajově. Formou nesčetných příkladů nám autorka zprostředkovává hluboký vhled nejen do našeho náboženského života, ale i do našich sexuálních tužeb a měnících se názorů na pohlaví a fyzické zdraví.
BB Art
M. Skovajsa: Klasická koncepce politické kultury v díle Gabriela A. Almonda
M. Dopita: Sociální topografie Pierra Bourdieua v českém prostředí
V. Hloušek: Stále ve znamení kontinuity? Švýcarský stranický systém a jeho vývoj
K. Weger: Belgické regionální a komunitární volby 13. června 2004. Země na cestě k rozpadu?
V. Fiala: Vznik politických stran v zemích lusofonní Afriky
B.Plechanovová: Je rozhodovací procedura v Radě Evropské unie spravedlivá?
A.Kadlecová: Směřuje Evropská unie k modelu flexibilního uspořádání?
L.Novotný: Rakušané: uzavřený pracovní trh jako psychologická ochrana
I.Šlosarčík: Nesnesitelná snadnost suverenity - několik poznámek k suverenitě, subjektivitě a supremaci v EU
Anotace - Knihy - Eva Bradová: Od lokálních mítinků k politickému marketingu
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Eva Bradová: Od lokálních mítinků k politickému marketingu
..aneb Teorie a vývoj politické komunikace a volebních kampaní.
Volební kampaně mají v procesu voleb nezanedbatelný vliv na rozhodování voličů a samotné volební výsledky. Přestože volební kampaně představují nepostradatelnou součást voleb a společně tvoří jeden z hlavních pilířů teorií demokracie, zůstává tato oblast v České republice takřka nedotčena systematickým politologickým výzkumem a to navzdory faktu, že s rostoucím vlivem medií na průběh voleb a charakter politických stran se význam volebních kampaní a politické komunikace neustále zvyšuje. Zatímco v zahraniční odborné literatuře můžeme nalézt k tomuto tématu desítky knih, v tuzemsku lze mluvit pouze o několika málo pokusech, proto chce předkládaná publikace přispět k zaplnění této mezery.
Mezinárodní politologický ústav MU