Přeskočit navigaci
Společnost, politika, kultura, filosofie
4.prosince 2022
Ještě nejste členem Glos? Zaregistrujte se.
 

Reklama na hloubku

Diskuse k textu  |  3 příspěvky (1 - 3)
Reklama na mycí prostředekPředkládáme vám ukázku z knihy francouzského literárního teoretika a sémiologa Rolanda Barthese Mytologie, vydané v roce 2004 nakladatelstvím Dokořán. Kniha napsaná v letech 1954-1956 byla jedním z průkopnických děl v užití sémiologického rozboru na konkrétní společenské jevy. Barthes v krátkých textech překvapivým způsobem analyzuje například řeč reklamy, wrestling, hračky, vaření a v druhé části knihy nad svými postřehy uvažuje v obecnější rovině. Jelikož se jedná o první české vydání, doufáme, že nepohrdnete malou ochutnávkou - textem Reklama na hloubku v překladu Josefa Fulky.

Číst celý text


 bez náhledu 
Národnostní otázka
Anonym (11.12.2007 12:30:17)
Revitalok, jestli nerozumíš slovensky tak tě lituju
Reagovat
Národnostní otázka
Revitalok@seznam.cz (21.5.2007 12:53:42)
Vážení,
Nechápu proč se mluví v české televizi také slovensky. Např. proč máte na Slovensku českou korespondentku. Není příjemné
poslouchat zprávy v řeči, která není naše mateřská. Tak např.když budu chtít poslouchat německé zprávy tak si zapnu třeba ZDF nebo RTL a budu slyšet němčinu a tak to máme mít na českých stanicích také. Slováci se od nás dvakrát odtrhli a Vy stále ještě nepochopíte že my jsme český národ a máme na českou řeč právo. A když chce slovák pracovat v českém rozhlase resp. v televizi tak atˇ se nejdřív naučí česky. Máte málo česky mluvících korespondentů? V čem to vězí? Žila jsem v různých západních zemích takže vím, že všude je platná jedna spisovná řeč, která se v dané zemi praktikuje. Prosím o odpovědˇ.
Reagovat
Kvalita reklam
ad guru (8.4.2007 18:49:32)
Kvalitu reklam můžete hodnotit na http://www.starmedia.cz
Reagovat