Učebnice oboru státověda, zpracovaná na základě nejnovějších proměn mezinárodní politiky, obsahuje nezbytné definice, grafy, politologické teorie, citace hlavních teoretiků oboru. Zabývá se hlavními rozdíly mezi domácí a zahraniční politikou, globalizací a heterogenními tendencemi v politice, různými typy státu v mezinárodním kontextu, mezinárodním bezpečnostním systémem, efektivností vládnutí v postmoderní demokracii, státní suverenitou v mezinárodním systému a hlavními teoriemi státu v globálním světě.
Portál
Kniha vyvrací tradičně zastávaný názor, že celibát je převážně náboženský pojem, který se světského života dotýká pouze okrajově. Formou nesčetných příkladů nám autorka zprostředkovává hluboký vhled nejen do našeho náboženského života, ale i do našich sexuálních tužeb a měnících se názorů na pohlaví a fyzické zdraví.
BB Art
B.Plechanovová: Je rozhodovací procedura v Radě Evropské unie spravedlivá?
A.Kadlecová: Směřuje Evropská unie k modelu flexibilního uspořádání?
L.Novotný: Rakušané: uzavřený pracovní trh jako psychologická ochrana
I.Šlosarčík: Nesnesitelná snadnost suverenity - několik poznámek k suverenitě, subjektivitě a supremaci v EU
Z hlediska demografického Čína nepředstavuje jen nejlidnatější zemi světa, ale i zemi s největší světovou populací seniorů. Jestliže v roce 2010 její obyvatelstvo představovalo 19.5% obyvatel Země, mezi seniory nad 60 let to bylo 21.8%. Podle projekcí OSN by pak už v roce 2030 mohl tento podíl narůst na 24.7% za současné kontrakce podílu čínských dětí z dnešních čtrnácti na necelých jedenáct procent. Jedna z nejrychleji stárnoucích zemí na světě tak stojí před urgentním úkolem postarat se o budoucí třikrát větší populaci seniorů za současně se smrskávajícího počtu aktivní populace.